tail(1)


NÉV

tail - kimenet a fájlok utolsó részébôl

SZINTAKTIKA

tail [-c [+]N[bkm]] [-n [+]N] [-fqv] [--bytok=[+]N[bkm]] [--sorok=[+]N] [--követô] [--csendes] [--halk] [--verbose] [--segítség] [--verzió] [fájl...]
tail [{-,+}Nbcfklmqv] [fájl...]

LEÍRÁS

Ez a manuális oldal tartalmazza a tail GNU verziójának a dokumentumait. A tail minden adott fájl utolsó részét ( a beálított 10 sort ) nyomtatja ki; ha nincs fájl megadva, akkor a standart inputról olvassa be, vagy ha a fájlnév a `-' karakterrel találkozik. Ha egynél több fájl van megadva, akkor a fejllécet fogja kinyomtatni, amely a fájl nevébôl és a hozzá csatolt `==>' és `<==;'-bôl áll minden fájl kimenete elôtt.

A GNU tail lehet bármennyi adat kimenete, amelyek a UNIX verziótól eltérnek és fix nagyságú buffert használ. Nincs nekik -r opciója ( visszafelé nyomtatás ). A fájl fordított olvasása igen nehéz feladat a fájl végétôl nyomtatva; a BSD tail csak azokat a fájlokat tudja megfordítani amelyek többnyire olyan nagyok, mint maga a buffer, amely általában 32k. A GNU tac utasítása egy megbízható és sokoldalúbb módja a fájl megfordításának.

OPCIÓK

A tail két opcióformát foglal magába; az újat, amelyben a számok az opcióoldal argumentumai és a régit, amelyben a `+' vagy a `-' és az opció szám megelôzi bármelyik opció oldalt.

Ha a szám (`N') `+'-al kezdôdik, akkor a tail bármelyik fájl kezdete helyett az N -ik sortól kezd nyomtatni.

-c N, --byte N
N byteból álló tail. N az egy nem nulla integer, amely rendeltetésszerûen követ az alábbi karakterek egyike, hogy külömbözô egységeket jelöljenek ki.

b
512-byte-os blokkot jelöl ki.

k
1-kilobyte-os blokkot.

m
1-megabyte-os blokkot.

-f, --követô
A burok mindig megpróbál több karaktert beolvasni a fájl végérôl, arra feltevésre építve, hogy a fájl növekszik. Meg van tagadva , ha csôbôl olvas. Ha több fájl van megadva, a tail kinyomtatja a fejlécet bárhol kap kimenetet más fájlba, hogy jelezze melyik fájltól származott a kimeneti lehetôség.

-l, -n N, --sorok N
N sorból álló tail. -l Csak a régi opció formátum ismeri fel.

-q, --csendes, --halk
Sohasem nyomtatja a fájl fejlécét.

-v, --verbose
Mindig kinyomtatja a fájl fejlécét.

--segítség
Kinyomtatja a használati utasítást és kilép egy státusz kóddal, ami jelzi a sikeres végrehajtást.

--verzió
Kinyomtatja az információt a verzióról a standart kimenetre és kilép.