Bushido Kempo Karate Harcművészeti egyesület

A Zen Bu Kan Kempo

Mi a zen bu kan kempó?

Bushido embléma

A kempo egy olyan sokrétű harcművészet, ami összegzi a tradicionális stílusok (Jiu-Jitsu, Judo, Aikido, Kyokushin, Thai-Box) és a modern, versenyorientált irányzatok (ökölvívás, kick-boksz, birkózás, K-1 , MMA ) előnyeit.

A kempo sallangoktól mentesen tartalmazza mindazon technikák összességét, amik valós küzdelmi és önvédelmi helyzetben alkalmazhatóak, a fő elv a hatékonyság és realitás. Az edzések küzdelem centrikusak (ütés-rúgás, dobásküzdelem, földharc), de az egyéni fejlődés elősegítéséhez hozzá tartozik a formagyakorlatok és a fegyverek használatának tanítása is.

Stílusalapító nagymesterünk Dr. Harnos Imre (10. dan, Soke, Hanshi), így, bár a technikai repertoár távol-keleti alapokon nyugszik, a tanítás metodikája az európai gondolkodáshoz illeszkedik. A kempo sokszínűsége lehetővé teszi, hogy mindenki megtalálja a saját küzdelmi stílusát. Mottónk: „Megeddzük testünket és lelkünket egy szilárd, nemes jellemért!”

Impresszum:

Bonyhádi u. 114. II./5.