Gyártörténet:
Az 1960-as évek végén honfitársaink egyre több sörrel oltották szomjukat. Az igényt azonban a hazai sörgyárak már nem voltak képesek ellátni, ezért 1973-ban Bőcs község (Borsod-Abaúj-Zemplén megye) határában megkezdte működését egy sörgyár. Elindult hódító útjára a Borsodi...
70-es évek: az első sikerek A Borsodi országos népszerűsége megállíthatatlanul terjedt! Néhány évvel a termelés megkezdése után már jelentősen növelni kellett a termelőkapacitást. Kezdetben a vállalat termékei között két márka szerepelt, a Borsodi Világos és a Kinizsi. A fogyasztói igények növekedésével együtt szükségessé vált a fokozatos termékfejlesztés.
80-as évek: Előtérben a minőség Az ekkora már önálló vállalattá alakult Borsodi Sörgyár termékeire a minőségfejlesztés révén a határainkon túl is felfigyeltek. Így például a müncheni Spaten Sörgyár kizárólagos magyarországi termelőjévé és forgalmazójává választotta a Borsodit. 1987-ben Magyarországon elsőként a Borsodi dobta piacra az újdonságnak számító alkoholmentes sört, a Borsodi Pólót, valamint az 50 literes hordós kiszerelésű sört.
90-es évek: A legek kora A piacváltozás jelentős változásokat hozott a cég életében. A vállalat 1990-ben részvénytársasággá alakult, majd egy évvel később privatizálták, így Európa egyik vezető söripari vállalkozása, a belga Interbrew tagja lett. A privatizációt követően a gyár életében hatalmas változások mentek végbe: az új tulajdonosok jelentős összegeket fordítottak a termelés gazdaságosságának növelésére és javítására. Ezzel a Borsodi magyarországi termékpalettája rengeteg új termékkel bővült. 1993-1994 között a német Spaten Premium Lager, majd a Holsten gyártása és forgalmazása kezdődött meg.
A Borsodi elkezdett barna sört is forgalmazni, és 1995-ben belföldön reformerként Borsodi Világos sörét fémdobozos kiszerelésben is árusítani kezdte. 1996-ban a népszerű, amerikai Rolling Rockkal, a következő évben pedig a Stella Artois-val bővült a kínálat. Még ebben az évben a Borsodi Sörgyár Rt. a magyar söripari vállalatok közül elsőként megszerezte az ISO 9001 nemzetközi minőségbiztosítási tanúsítványt.
2000-es évek: a legszebb korban A Borsodi Sörgyár a XXI. századba lépve is folytatta fejlesztéseit, újabb és újabb termékekkel örvendeztetve meg a hazai sörfogyasztókat, elég csak a 2002-es újdonságokra, az 1 literes Nagy Testvérre vagy az alkoholmentes Stella Artois-ra gondolnunk. A 2003-as jubileumi év is számos meglepetéssel szolgál: a könnyen fogyasztható Borostyán sörkülönlegesség mellett a sörgyárral együtt 30. születésnapját ünneplő Borsodi ălimitált szériájaÓ teszi emlékezetessé az évfordulót.
30 év szép kor még akkor is, ha számos sörgyár köztük a Borsodi anyacége, az Interbrew -ennek többszörösét tudhatja maga mögött. Bognár Gyula, a gyár akkori vezérigazgatója így nyilatkozott az évforduló alkalmával:
"Mi büszkék vagyunk arra, hogy a Borsodi Sörgyár 30 éves, nekünk ez a 30 év nagyon sokat jelentett, és jelent ma is. Természetesen ez egy gyár életében nem sok idő, de az itt dolgozó emberek életében igen" - hangzott el a jubileumi év megnyitóján, s ehhez már csak egyvalamit tehetünk hozzá: "Ha ünneplésről van szó, minden alkalom jó alkalom."
A kerek évforduló alkalmából került sor Európa legnagyobb silófestésére is.
A jubileumot követően tovább folytatódtak a termék- és csomagolásfejlesztések, amelyek a fogyasztók minél eredményesebb kiszolgálását célozzák. 2004-ben megjelent a hazai piacon egy új műanyag palack, amely a speciális q-pack technológiának köszönhetően képes a sör minőségi követelményeknek megfelelni.
Az idei év a műszaki, technológiai fejlesztések éve. Márciusban átadásra kerül egy új sörfőző ház, mely megnövelt kapacitásával kiváltja a korábbi sörfőző házat. A régi főzőház a későbbiekben megújult szerepben, látogatói központként működik.
A megfelelő sörre kattintva egy rövid jellemzést olvashatsz róla.
Borsodi Sör:
Kiváló minőségű, pils típusú világos sör. Aranysárga szín, visszahúzódó illat jellemzi. Tiszta, kellemesen kesernyés ízű. A komló keserűsége a korty végén válik hangsúlyossá. Egy minden tekintetben arányos, kiegyensúlyozott ital. Színe csillogó aranysárga, tükrös, habja dús, finom pórusú tartós.
Borsodi Póló:
Hossza fejlesztési és kísérleti munka eredményeként végre egy "igazi" sört ihatnak azok is, akik valamilyen okból alkoholtartalmú sört nem fogyaszthatnak. Habja dús, tömör. a terméket kellemes maláta-, komlóíz, valamint -illat jellemzi. Hűtve fogyasztva kellemesen frissítő.
Borsodi Bivaly:
Íze karakteres, mégis jól illeszkedik a népszerű Borsodi ízvilághoz. Illata, szénsavtartalma változatlan, színe enyhén sötétebb.
Stella Artois:
A Stella Artois íze a legkifinomultabb sörivók számára is megfelel - jellegzetesen karakteres, friss és kellemesen kesernyés íze egyedivé teszi a sörök között. különleges neve is megkülönbözteti a hagyományos típusú söröktől. A termék külső megjelenése tökéletes harmóniában van egyedi nevével és ízével. Nemzetközileg egységes megjelenése, a karcsú zöld üveg, elegáns nyakfólia és címke mind a minőséget hivatott kifejezni. Neve és külső megjelenése nemzetközi védjegyoltalom alatt áll.
Borostyán:
Hagyományos főzési eljárással készül, kizárólag természetes alapanyagokból. A pörkölt malátának köszönheti sajátos borostyánsárga színét és teltebb ízét.
Beck's:
Világszerte kedvelt, német prémium sör, mely karakteresen egyedi, frissítő ízének és különlegesen tiszta, kompromisszumot nem tűrő magas minőségének köszönhető.
Linkek:
Borsodi Sörgyár Rt.
Borsodi
Stella Artois
Beck's
Véleményed ezen az oldalon írhatod meg.
|