Gyakorlati Feladatok

I. TAO tesztek és példák, a TAO oktató anyag (tutorial) példái

1. TAO/docs/tutorials/Quoter/ modellek.

2. TAO/examples/POA/ modellek.

3. TAO/examples/TypeCode_Creation modell.

4. TAO/examples/Simple/bank modell.

5. TAO/tests/DSI_Gateway modell.

6. TAO/tests/DynAny_Test modell.

7. TAO/orbsvcs/tests/InterfaceRepo/IFR_Test modell.

8. TAO/orbsvcs/tests/Simple_Naming modell.

9. TAO/orbsvcs/examples/CosEC

II. IDL C++ leképezéssel kapcsolatos kötelezően választható feladatok III. Interface Repository felületével kapcsolatos kötelezően válsztható feladatok IV. Válogatott Feladat

1. VisiBroker CORBA implementáción kifejlesztett BANK komplex alkalmazás átírása WUSTL CORBA implementációra.

2. BANK alkalmazás kiterjesztése ügyfél-nyilvántartással.

3. ORB szintű aszinkron csoportos műveletvégrehajtás felügyelete legalább két művelet egyidejű kezelésével.

4. OBV Map point alkalmazás kiterjesztése, amely a kliens és a szerver oldal által reprezentált gráfokat egyező szinten tartja.

5. Készítse el a bank dynamic modell kiterjesztését, amelyben a művelethívás eredményét egy ReplyHandler szerver fogadja és dolgozza fel DSI felületen!

6. Készítse el a dynany modell egy olyan változatát, ahol az elsődleges típus is csak a futási időben ismert! Használja a ORB TypeCode létrhozó műveleteit!

7. Készítsen a bank példákból kiindulva egy olyan kommunikációs modellt, ahol a szerver az objektumaktiválás elött a szervant objektumot OBV szinten kéri le egy szervertől!

8. Készítsen olyan bank kommunikációs változatot, ahol a szerver oldali bank manager implementáció létrejöttekor egy közösen elérhető Interface Repository-ba definiálja a bank modul elemeit (a manager és az account interfészek müveleteit). A kliensek csak az IR-ben tárolt információt használhatják a DII kialakításánál.

9. Építsen ki multicast továbbító fát a Cos Event Services szabványos szolgáltatás elemeinek felhasználásával.

10. Dolgozza ki a Bank alkalmazások egy olyan változatát, ahol a bank szerver esemény csatornán keresztrül értesíti az ügyfeleket az aktuális hírdetésékről.

Budapest, 2009. december 6.

Tőke Pál sk.