VIZSGATÉTELEK

a Osztott objektumkezelés - Számítógép-hálózatokII, CORBA c. tárgyhoz

1. Általános kliens - szerver kommunikációs séma, rétegek interfészek.

2. Az IDL nyelv és elemei. IDL 3.x. IDL C++ leképezés rövid áttekintése.

3. Az Interface Repository és interfésze.

4. Az object request broker interfésze. Az Object interfész elemei.

5. A statikus stub és szerkezete.

6. A statikus szkeleton és szerkezete.

7. Object adaptorról általában. A POA felépítése és interfésze.

8. A dinamikus hívási felület (DII) és metódusai. A dinamikus szkeleton interfész (DSI) és a kapcsolatos generikus up-call.

9. Az any típus és C++ megfelelője. A TypeCode interfész.

10. Az Any érték dinamikus kezelhetősége, a DynAny interfész.

11. Szabványos szolgáltatások (COS) I., Naming Service és a kapcsolatos interfészek.

12. Szabványos szolgáltatások (COS) II., Event Service, és a kapcsolatos interfészek.

13. Asynchronous Method Invocation modell és a kapcsolatos interfészek.

Budapest, 2009. december 6.

Tőke Pál s.k.

Typeset by AMS-TEX