A "Számítógépes hálózatok" c. tárgy teljesítésének feltételei

Tőke Pál

2006. február 13.

Az előadások és a gyakorlatok feltételezik a "C" programozási nyelv, valamint a UNIX és WINDOWS alapú operációs rendszerek magas szintű ismeretét. A félév végén évfolyam ZH írására kerül sor. Vizsgát csak az a hallgató tehet, aki teljesítette a gyakorlatok követelményeit és erről sikeres gyakorlati jegyet szerzett.

1. Gyakorlati jegy

A gyakorlati jegy megállapítása a gyakorlatokon mutatott tevékenység, valamint legalább egy csoport ZH és az évfolyam ZH értékelése alapján történik. Aki legalább egy csoport ZH-t és az évfolyam ZH-t nem írja meg, az nem kaphat gyakorlati jegyet.

2. Vizsga

2.1. Írásbeli vizsga

Minden hallgatónak írásbeli vizsgát kell tennie. Az írásbeli vizsga alapján a hallgató megajánlott félévi jegyet kap. A sikertelen megajánlott jegy egyúttal a hallgató vizsgajegye. Az évfolyam ZH alapján a hallgató megajánlott félévi jegyet is kap az írásbeli vizsgák értékelése szerint, feltéve, hogy ezen értékelés szerint az évfolyam ZH sikeres. Az évfolyam ZH alapján csak sikeres megajánlott félévi jegyet lehet szerezni.

2.2. Szóbeli vizsga

Ha a hallgató a sikeres megajánlott jegyet nem fogadja el, akkor szóbeli vizsgát tehet. Ebben az esetben a félévi eredménye a szóbeli és az írásbeli vizsgák eredménye alapján kerül megállapításra. Ha a hallgató az évfolyam ZH, mint írásbeli vizsga sikeres jegyét, mint megajánlott félévi jegyet nem fogadja el, akkor újabb írásbeli vizsgát kell tennie.

3. Javító vizsga

A javító vizsga írásbeli és választhatóan szóbeli vizsgából áll. Az írásbeli vizsga alapján a hallgató megajánlott jegyet kap. Ha a hallgató a sikeres megajánlott jegyet nem fogadja el, akkor szóbeli vizsgát tehet. Ebben az esetben a javító vizsga eredménye a szóbeli és az írásbeli vizsgák eredménye alapján kerül megállapításra. A sikertelen megajánlott jegy egyúttal a hallgató vizsgajegye.

-.-