GYAKORLATI KÉRDÉSEK

a Számítógéphálózatok c. tárgyhoz

1. Interfész-konfigurálás, módosítás (inconfig, netstat).

2. Routing tábla-kezelés (route, netstat,...).

3. DNS konfigurálás (kliens, szerver).

4. Standard szolgáltatások konfigurálása (inetd.conf!).

5. Hálózati segédprogramok (ping, traceroute,...).

6. IP címek kiosztása, alhálózat-konfigurálás.

7. TLI felület, szinkron rétegkommunikáció, UDP, TCP példák.

8. TLI felület, aszinkron rétegkommunikáció TCP példák.

9. Socket felület, szinkron rétegkommunikáció, UDP, TCP példák.

10. TLI felület, protokoll-független kliens/szerver modellek.

11. I/O multiplexelés select, illetve poll szolgáltatások alkalmazásával példákon keresztül.

Budapest, 2003. szeptember 10.

Tőke Pál s.k.

Typeset by AMS-TEX