VIZSGATÉTELEK

a Számítógép-hálózatok c. tárgyhoz

1. Számítógép-hálózat fogalma, alapvető szolgáltatások. Rétegelt architektúra modell.

2. Pont-pont hálózatok. Kódólás, keretképzés, hibajelzés, hibajavítás, közegelérés.

3. Multipont hálózatok. ETHERNET, gyűrű topológiájú hálózatok, FDDI.

4. Kapcsolt hálózatok. Kiterjesztett lokális hálózatok, virtuális lokális hálózatok. ATM hálózatok.

5. Hálózatközi hálózatok. A TCP/IP architektúra hálózati rétege. IPv4 és IPv6 protokollok.

6. A TCP/IP architektúra transzport rétege. A tcp és az udp protokollok szintaxisa és szemantikája.

7. Socket alkalmazói programozó interfész.

8. Kilens, szerver modellek. I/O multiplexelés elemei, szerverlogikák.

9. INTERNET IP protokoll címzési mechanizmusa, IP alhálózat, IP címcsoportok, címzési osztályok. Osztály nélküli címcsoportok kialakítása. IPv4 és IPv6 címzési architektúra.

10. INTERNET IP protokoll forgalomirányítása (routing), a hálózati réteg forgalomirányítási modelljei.

11. Bellman-Ford algoritmus és a távolság-vektor protokoll család.

12. Diskstra algoritmus és a kapcsolati állapot protokoll család.

13. Dinamikus forgalomirányítási algoritmusok stabilitási kérdései, osztott aszinkron Bellman-Ford algoritmus.

14. A DNS osztott adatbázis és a megvalósítás elemei.

15. IP multicast, Unicast routing protokollok multicast kiterjesztése. Protokollfüggetlen multicast.

Budapest, 2005. május 20.

Tőke Pál s.k.

Typeset by AMS-TEX