VIZSGATÉTELEK

a Számítógép hálózatok 1. c. tárgyhoz

1. IPv6 tervezési szempontok, protokoll specifikáció.

2. IPv6 címzési architektúra, egyedi (unicast) összevonható (aggregálható) címzés, csoportos (multicast, anycast) címzések.

3. IPv6 osztály nélküli (stateless) automatikus címkonfigurálás.

4. IPv6 környzetfelismerés.

5. IPv4-IPv6 átmenet lehetőségei, tunnel broker és más technikák.

6. Autonóm rendszerek közötti forgalomirányítás. A BGP protokoll tervezési szempontjai, politikai jellegű döntések érvényesítésének lehetőségei, konzisztens döntést biztosító protokoll elemek.

7. IP multicast szolgáltatás. Protokoll független multicast.

8. Bellman-Ford alapú forgalomirányítás multicast kiterjesztése (sűrű mód).

9. Dijkstra alapú forgalomirányítás multicast kiterjesztése (MOSPF protokoll).

10. IPv6 Multicast Listener Discovery Protocol.

11. Mobile IP és megvalósításának eszközei IPv6 környzetben.

Budapest, 2009. május 6.

Tőke Pál s.k.

Typeset by AMS-TEX