Gombaszedés

Józsi bácsi hétvégénként nagy szeretettel jár a közeli erdőbe gombászni. Valamelyik hátizsákjával szokott elindulni, és ebbe a zsákba próbál meg minél több gombát szedni. Az erdőben háromféle gomba terem meg: Csiperke, Rókagomba és Lila pereszke. Józsi bácsi az évek során a következő módszert alakította ki a gombák leszedésére:

A.     Mindaddig nem szed Lila pereszkét, amíg még van az erdőben Csiperke gomba.

B.     Először mindig a legnagyobb (legnehezebb) gombát szedi le (persze, ha ez nem ütközik az A. ponttal).

C.     Azonos súlyú gombák esetén először Csiperké(ke)t, majd a Rókagombá(ka)t, és legvégül a Lila pereszkéket szedi le.

Ha adott az erdő gombaállománya (minden gomba súlya dekagrammban és fajtája), és Józsi bácsi hátizsákjának kapacitása (azaz hány dekagramm gombát képes a zsákban tárolni) határozzuk meg, hogy hány dekagramm gombát tud (és ezekből fajtánként mennyit) leszedni. Tudjuk azt is, hogy Józsi bácsi nem vág ketté gombát azért, hogy a zsákja még jobban tele legyen (tehát csak egész gombák vannak a zsákban). Ha egy nagyobb gomba már nem fér bele a zsákba, azt kihagyja.

Feladat:

Készíts programot (GOMBA.PAS vagy GOMBA.C) a gombák zsákba pakolására!

Bemenet:

A GOMBA.BE állomány első sorában a gombák száma van (maximum 1000), a másodikban pedig a zsák kapacitása (maximum 100000), a többi sor mindegyikében egy gomba jellemzői vannak: a fajta (a következő karakterek valamelyike: C, R vagy L) és a súly dekagrammban (1 és 100 között) egy szóközzel elválasztva.

Kimenet:

A GOMBA.KI állományba a leszedett gombák darabszámát és súlyát kell írni (egy szóközzel elválasztva). Az első sorba az összes leszedett gomba, a másodikban csak a csiperke, a harmadikban a rókagomba, a negyedikben pedig a lila pereszke darabszámát és a súlyát.

Példa:

GOMBA.BE

GOMBA.KI

6
25
C 4
R 8
L 12
C 10
L 2
R 2

4 24
2 14
2 10
0 0

 

 

 

 

 

 

(Nemes Tihamér 2000. régió)

input 1
input 2
input 3
input 4
input 5
input 6
input 7
input 8