Hogyan is készült az oldal

Az oldal elkészültében talán a legfontosabb a programozási környezet tárgy volt, hiszen nélküle nem lett volna erőm belemélyedni a html és a css rejtelmeibe.
A szükséges elméleti ismeretekre több forrásból tettem szert. Egyrészt nagyon hasznos oldalak érhetők el az interneten. A (véleményem szerint) két legalapvetőbb információszerzési lehetőség a World Wide Web Consortium és a W3 Schools oldalai. Ezenkívül offline forrást is felhasználtam, nagyon jól használhatónak találtam Virginia DeBolt HTML és CSS: Webszerkesztés stílusosan (Kiskapu Kiadó, 2005) című könyvét.
A lapok kódolását teljes mértékben manuálisan végeztem. A "fejlesztés" első részében Windows alatt dolgoztam. Abban a környezetben nagyon kellemesen, és ráadásul ingyenesen használható program a Notepad++ alkalmazás. Aztán a sors úgy hozta, hogy áttértem linux használatára (ez is többek között a progkörnek köszönhető lökés eredménye), melyen a Notepad++ nem érhető el. Így aztán kerestem egy másik megfelelő szövegszerkesztőt, amit a Vim-ben találtam meg. Ha jól tudom, létezik már grafikus felületű megjelenés hozzá, de az teljességgel felesleges :–), konzolon is tökéletesen, gyorsan és pontosan használható (amennyiben az ember egy kis időt fordít a megismerésére). Ha valakinek pedig linux van a gépén, akkor nagy valószínűséggel a vim az alap telepítés során fel is került a gépére.

A kényelmes szerkesztéshez hasznos a szintaxis kiemelése, melyet tapasztalatom szerint az alap Vim telepítés nem tesz lehetővé, ezért a sudo apt-get install vim parancs futtatását ajánlom, ami után kényelmesen használható lesz a program, ugyanis egy HTML-dokumentum megnyitása után a :syntax on utasítás kiadásának hatására bekapcsol a szintaxis kiemelése.

A megírt HTML és CSS kódnak azonkívül, hogy úgy nézzen ki, ahogy azt elképzeltük, nem árt, ha megfelel a szabványoknak is. Ennek ellenőrzésére a W3C oldalán lévő validátoron kívül segítségünkre lehet a Firefox egyik beépülő modulja, a Web Developer is. Ami azon kívül, hogy az esetleges szintaktikai hibákat megmutatja, segítséget jelenthet a szemantikus jellegű hibák okainak megtalálásában is.