A vizualitás önmagában előnyös lehet. A rendszerbe illeszkedő (szabványos) komponensek azonos képi nyelvet beszélnek, így elegendő egyetlen egy nyelvet elsajátítani, sőt többnyire egymással is képesek társalogni (pl. a vágólapon keresztül).
Párhuzamosság – könnyű egyik programtól a másikhoz eljutni.
A különféle platformokon futó egyes grafikus felületek között nagy a kinézet- és a kezelésbeli hasonlósság.
A fenti ábrák bemutatnak egy-egy manapság (2010-es évek) elterjedt platform jellegzetes állapotát. A hasonlatosság absztrakt értelemben meggyőző.
Bár, vegyük észre, hogy a Win8 GUI szembetűnően eltér a hagyománytól. Oka színtiszta piacpolitika. Magán viseli a tervező azon szándékát, hogy a MS a mobilpiacra végre betörhessen. Márpedig a mobilkezeléshez nem az egerészős bevitel illik, hanem érintőképernyős beviteli felület kell. Ez az ún. Metro UI. Érdekes, hogy a hagyományos Start-gomb elhelyezése egy külön (free) program segítségével lehetséges: www.windows8startbutton.com.
Korántsem! Ablak ablak hátán (kezdetben minden program legalább hatszor elindítva). Kezdetben a tapasztalatlanság miatt, később éppen ellenkezőleg: egyesek nagyobb rutinja miatt nagy óvatosság szükséges a kártételek megelőzésére. (Szinte minden órán újra kellene installálni a Windows-t, hogy minden gépen ugyanaz a beállítás legyen, ami alapvető feltétele a zavartalan tanításnak. Felhasználói jogok megfelelő beállítása nehéz: ne legyen túlzó, de engedje, ami éppen szükséges; így gyakorta változó sablon.)
![]() ![]() |
![]() |
![]() |
A tananyag az ELTESCORM keretrendszerrel készült