Vissza az előzőleg látogatott oldalra (nem elérhető funkció)Vissza a tananyag kezdőlapjára (P)Ugrás a tananyag előző oldalára (E)Ugrás a tananyag következő oldalára (V)Fogalom megjelenítés (nem elérhető funkció)Fogalmak listája (nem elérhető funkció)Oldal nyomtatása (nem elérhető funkció)Oldaltérkép megtekintése (D)Keresés az oldalon (nem elérhető funkció)Súgó megtekintése (S)

Informatika oktatása / Számonkérési fajták informatikából /4. Számonkérés ECDL vizsgákon

Számonkérési fajták informatikából

4. Számonkérés ECDL vizsgákon

Az ECDL vizsgarendszer különlegessége a modularitás, azaz minden modulból külön tehető vizsga. A külön vizsgák következménye az egységes időtartam, a vizsga tartalmától függetlenül. [ECDL]

Megjegyzés

Az alábbiak a 2013. januári állapotot tükrözik.

A vizsgafeladatokat a nyilvános könyvárusi forgalomban kapható hivatalos, a nemzetközi ECDL alapítvány által jóváhagyott ECDL Vizsgapéldatár tartalmazza. Egy vizsga ideje 45 perc. Ebbe az időbe a feladatok ismertetésének ideje, illetve a vizsgázónak fel nem róható okból (kényszerleállás, meghibásodás stb.) kieső idő nem számítható bele. A vizsgafeladatokat, illetve az adott vizsgán feladható feladat számát az ADMINET automatikusan választja ki (generálja). Az 1. modul vizsgáztatásához minden vizsgázó számára biztosítani kell az automata vizsgaszoftvert. Ez a vizsgázóval egy tesztet töltet ki, majd automatikusan értékeli. A többi vizsgán gyakorlati feladatokat kell megoldani számítógépen. A vizsga akkor sikeres, ha a vizsgázó elérte a legalább 75%-os eredményt.

Az ECDL Advanced vizsgán egy vizsgafeladatot kell megoldani, a vizsga időtartama 60 perc. A vizsga sikeres letételéhez 75%-os eredmény szükséges.

Az ECDL CAD vizsga-feladatlap 20 részfeladatból áll, mindegyik 5-5 pontot ér, az egyes feladatokon belüli részfeladatok teljesítéséért külön részpontszám jár. Összesen 100 pontot lehet elérni, a vizsga sikeres letételéhez 75%-os eredmény, azaz minimum 75 pont szükséges. A vizsga időtartama itt is 60 perc.

Az ECDL vizsgarendszer közös jellemzője, hogy a teljesítéshez magas százalékos arányt kell elérni (szemben például az érettségivel, ahol 2-es osztályzathoz sokkal kisebb százalék is elég). Ennek következménye, hogy általában sokkal kevesebb részfeladatot kell megoldani egy vizsgán, mint más számonkéréseken.

Vissza a tartalomjegyzékhez

Új Széchenyi terv
A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszirozásával valósul meg.

A tananyag az ELTESCORM keretrendszerrel készült