Tárgykód: IPM-08irAAL
Célkitűzés:
A kurzus célja komplex, összehangolt, csoportos kutató-fejlesztő munka végzése olyan témakörökben, amelyek haladó algoritmikus ismerteket követelnek meg, úgymint grafika, képelemzés, térinformatika, illetve távérzékelt felvételek elemzése.
A négy féléves kurzus során a hallgatók rutint szerezhetnek a csoportos, projekt alapú munkavégzésben, a fejlesztést alátámasztó folyamatok, eszközök ismeretében és kezelésében, és olyan speciális szakmai tudást gyűjthetnek ezen szakterületeken, amely jelentős előnyt biztosít számukra az elhelyezkedésben.
Szükséges előismeretek:
- Objektumorientált programozás, tervezés (UML).
- Szoftvertechnológiai eszközök, verziókövetés.
- Projektenként különböző további ismeretek.
Tematika:
A kurzus órái projektértekezletek formájában vannak megtartva, amelyen a projekt tagjai vesznek részt.
A projektértekezletek célja egyfelől az egyes feladatok kitűzése, átbeszélése, a kutatás-fejlesztés haladásának bemutatása, másfelől a kutatás-fejlesztés egyes aspektusainak megtárgyalása, kezdve a szoftverfejlesztési folyamattól az alkalmazott technikai vagy technológiai megoldásokon át az elméleti háttérig, illetve releváns algoritmusokig.
Számonkérés:
A labor végzése során a hallgatók már az első félévtől önálló feladatot kapnak. Az összetettebb feladatokat többen, együttesen teljesítik, de ekkor is pontosan meg kell határozni az egy hallgatóhoz tartozó programegységeket, így minden résztvevő a saját feladatával legfeljebb 2-3 heti konzultáció mellett önállóan tud foglalkozni.
Minden feladat megvalósítása az elméleti, illetve technikai háttér, valamint létező megoldások tanulmányozásával kezdődik, amelyből a hallgatónak külön be kell számolnia a projektmegbeszéléseken. A félév során a hallgatónak meghatározott gyakorisággal jelentést kell adnia a fejlesztés állapotáról, a felmerült problémákról, így a más programegységeket érintő kérdésekről.
A fejlesztés során a hallgatónak a megadott konvenciókhoz kell tartania magát, illetve a megadott dokumentációs és verziókövető eszközöket kell használnia.
Értékelés:
A hallgató munkájának értékelése a félév végén, ötfokozatú skálán történik.
A fejlesztés eredményeként csak olyan megoldás fogadható el, amely megfelelően dokumentált, letesztelt, hibátlanul és hatékonyan működik, valamint a rendszer szerves részévé tud válni.