Giachetta Roberto honlapja
Hírek Oktatás Kutatás
 
ELTE IK
 › Szoftvertechnológia
 › Eseményvezérelt alkalmazások
   fejlesztése I
 › Eseményvezérelt alkalmazások
   fejlesztése II
 › Webes alkalmazások fejlesztése
 › Komponens alapú
   szoftverfejlesztés
 › Szoftverfejlesztés a gyakorlatban
 › Algoritmusok alkalmazásai labor
 › Térinformatikai és távérzékelési
   alkalmazások fejlesztése
ELTE TTK
 › Alkalmazott modul: Programozás
ELTE IK ALG1
 
Az alábbi feladatokat beadandóként lehet teljesíteni (beprogramozni egy tetszőleges programozási nyelven).
Minden egyes feladatra maximálisan a megadott pontszám szerezhető, ha az előírásoknak megfelel, a tárgy keretében megszerkezett ismereteket alkalmazza, hibátlanul működik, és megfelelő fejlesztői dokumentációval van ellátva (amely tartalmazza a program szerkezetét, valamint a felhasznált adatszerkezetek és algoritmusok leírását). A program nem szabályozott paraméterei tetszőlegesek lehetnek.
Egy hallgató maximum 20 pontot szerezhet a beadandókkal.
A kész programot személyesen kell bemutatni előre egyeztetett időpontban.

1) Folyamatok ütemezése (10 pont)
Folyamatok ütemezéséhez egy prioritásos sort használunk, ahol a nagyobb prioritású folyamat kerül előbb a processzorra, ha több ugyanolyan van, akkor azt, ami korábban bekerült. Egy folyamatról nyilvántartjuk a nevét és a futási idejét. Készíts programot, amely modellezi a sorra kerülő folyamatokat. Amikor egy folyamat lefut, akkor véletlenszerűen bekerülhet egy új folyamat a sorba. A program fusson addig, amíg a sor ki nem ürül, és mindig írja ki, melyik feladatot indítja és terminálja, és mennyi processzoridő telt el a program indítása óta. A programban a prioritásos sor típusát alkalmas adatszerkezet felhasználával valósítsd meg.

2) Kifejezésfa (10 pont)
Készíts programot, amely képes egy képes egy infix jelölésű inputkifejezés kifejezésfáját megadni. A kifejezésben szerepelhetnek a következő műveletek: +, -, *, /, ^ (hatványozás) a szokásos precedenciákkal, valamint az operandusok (karakterek vagy egész számok) és zárójel. A kifejezésfa egy olyan bináris fa, amelynek levelei az operandusok, belső csúcsai pedig az operátorok. Például egy a 2+2 művelet kifejezésfájában a gyökér a +, a 2-esek pedig a levelek. A kifejezésfa felépítéséhez először alakítsuk lengyelformára a kifejezést alkalmas verem adatszerkezettel.

3) Összehasonlító rendezések összehasonlítása (20 pont)
Készíts programot, amely egy tetszőleges szám inputsorozatra elvégzi a buborék-, a maximum kiválasztásos-, a verseny-, illetve a kupacrendezést, majd kiírja minden egyes algoritmusra a futási időt, az összehasonlítások számát, valamint a cserék számát. A programnak tartalmaznia kell az algoritmusok teljes körű megvalósítását.
 
ELTE IK ALG1
 › Tematika
 › Gyakorlati anyagok
 › Feladatok
 › Zárthelyik
 › Hivatkozások
 
   
 
ELTE ELTE IK