Giachetta Roberto honlapja
Hírek Oktatás Kutatás
 
ELTE IK
 › Szoftvertechnológia
 › Eseményvezérelt alkalmazások
   fejlesztése I
 › Eseményvezérelt alkalmazások
   fejlesztése II
 › Webes alkalmazások fejlesztése
 › Komponens alapú
   szoftverfejlesztés
 › Szoftverfejlesztés a gyakorlatban
 › Algoritmusok alkalmazásai labor
 › Térinformatikai és távérzékelési
   alkalmazások fejlesztése
ELTE TTK
 › Alkalmazott modul: Programozás
ELTE IK WAF
 

A beadandók dokumentációból, valamint programból állnak, utóbbi csak a megfelelő dokumentáció bemutatásával értékelhető. Csak funkcionálisan teljes, a kitűzött feladatot megoldó, önállóan megvalósított program fogadható el.


A dokumentációval szemben támasztott követelmények:
A dokumentációnak jól áttekinthetőnek, megfelelően formázottnak kell lennie, tartalmaznia kell a feladatleírást, valamint az egyes feladatcsoportokban megszabott tartalmat.
A dokumentációt elektronikusan PDF formátumban kell leadni.

A programmal szemben támasztott követelmények:
Csak a funkcionálisan működő, felhasználó barát (könnyen használható, szép, öndokumentáló), kódolását tekintve átlátható, tetszetős megoldásokat tartalmazó programot fogadunk el. A feladat kitűzése csak a funkcionális követelményeket tartalmazza.
A megvalósításban a fejlesztőkörnyezet által biztosított valamennyi nyelvi elem és lehetőség használható, a kódolási stílusnak meg kell felelnie az előadáson és gyakorlaton látottaknak. A programnak hibatűrőnek (hiba esetén ne omoljon össze), valamint bolondbiztosnak kell lennie (kezelje a hibás bevitt adatokat), és kezelnie kell a feladatnak megfelelő bemeneteket. A program működése során legyen informatív (idegen felhasználónak is látnia kell, hogy mit tesz a program).


Leadás és bemutatás:
A beadandókat egyrészt elektronikusan le kell adni (a forráskódot és a dokumentációt összecsomagolva, ZIP formátumban, <Neptun-kód>.zip néven), másrészt személyesen be kell mutatni.

A személyes bemutatás a beadandó védése, amely során válaszolni a feltett kérdekre, esetlegesen el kell végezni a kért módosításokat.


Értékelés:

A beadandók ötfokozatú skálán értékelhetőek. A kiírásban megadott időpontig beadott és elfogadott beadandó értékelése 5-ös.

A hallgatónak lehetősége van elhalasztani a beadást a kiírt időponthoz képest maximum 3 héttel. Minden hét csúszás egy jegy levonást eredményez. Amennyiben a hallgató bármely beadandójával ezt túllépi, nem jogosult gyakorlati jegyre.

Amennyiben a hallgató a bemutatáskor nem tudja megvédeni a beadandóját, vagy bármely beadandója nagyfokú hasonlóságot mutat más hallgató beadandójával, vagy bármilyen más forrással, úgy az nem teljesítettnek minősül, és a gyakorlati jegy megtagadásra kerül.



1) Programozási tételek alkalmazása

  • Program: A feladat megoldásához programozási tétel(ek)et kell alkalmazni. A megvalósításban törekedni kell a programszerkezet tagolására alprogramok segítségével. Az adatokat megfelelő adatszerkezet segítségével kell tárolni.
  • Dokumentáció: Tartalmaznia kell a feladat leírását és elemzését (a típusok pontosítását, a programozási tétel és az adatszerkezetek megválasztását), a programozási tételek absztrakt leírását (stuktogram, vagy pszeudokód segítségével), a programszerkezet leírását (az alprogramok ismertetését, szintaxisát és kapcsolatait), valamint a teszteseteket.
  • Mintadokumentáció
  • Mintaprogram
  • Feladatok listája



2) Típus megvalósítása

  • Program: A feladatokat saját típus segítségével kell magvalósítani, a lehetőségek (láthatóság kezelés, megvalósítás leválasztás, operátorok, fordítási egységek használata) maximális kihasználtsága mellett.
  • Dokumentáció: Tartalmaznia kell a feladat leírását és elemzését (a típus felületét, műveleteinek szintaxisát), a programszerkezet leírását (a forrásfájlok kapcsolatát, a típus reprezentációs módját, a típuson kívüli alprogramok szintaxisát és kapcsolatait), valamint a teszteseteket.



3) Osztályszerkezet megvalósítása

  • Program: Az alkalmazást objektumorientáltan kell megvalósítani, a leírtaknak megfelelő osztályok létrehozásával, öröklődés és polimorfizmus alkalmazásával. A feldolgozott objektumokat közös adatszerkezetbe kell szervezni.
  • Dokumentáció: A dokumentáció tartalmazza a feladat leírását és elemzését (a típus felületét, műveleteinek szintaxisát), az osztályszerkezet tervét (UML osztálydiagrammal), és az interfészek leírását, a programszerkezetet (az osztályon kívüli alprogramok szintaxisát és kapcsolatait), valamint a megvalósítás leírását (a létrehozott forrásfájlokat, azok tartalmát és kapcsolatait).
  • Mintadokumentáció
  • Mintaprogram
  • Feladatok listája
 
ELTE IK WAF
 › Tematika
 › Előadás anyagok
 › Gyakorlati anyagok
 › Feladatok
 › Zárthelyik
 › Hivatkozások
 
   
 
ELTE ELTE IK