Giachetta Roberto honlapja
Hírek Oktatás Kutatás
 
ELTE IK
 › Szoftvertechnológia
 › Eseményvezérelt alkalmazások
   fejlesztése I
 › Eseményvezérelt alkalmazások
   fejlesztése II
 › Webes alkalmazások fejlesztése
 › Komponens alapú
   szoftverfejlesztés
 › Szoftverfejlesztés a gyakorlatban
 › Algoritmusok alkalmazásai labor
 › Térinformatikai és távérzékelési
   alkalmazások fejlesztése
ELTE TTK
 › Alkalmazott modul: Programozás
ELTE IK PROG
 

A beadandók dokumentációból, valamint programból állnak, utóbbi csak a megfelelő dokumentáció bemutatásával értékelhető. Csak funkcionálisan teljes, a feladatnak megfelelő, önállóan megvalósított, személyesen bemutatott program fogadható el.


Leadás és bemutatás:
A beadandókat az ETR e-learning rendszerén keresztül kell leadni a megadott formátumban (a forrást és a dokumentációt <EHA kód>.zip formátumban becsomagolva).
A feltöltést követően beadandókat személyesen is be kell mutatni, és válaszolni a feltett kérdésekre.

Értékelés:
A beadandók ötfokozatú skálán értékelhetőek. A kiírásban megadott időpontig beadott, és utólag elfogadott beadandó értékelése 5-ös. Minden hét csúszás egy jegy levonást eredményez. Legfeljebb 4 hét csúszás engedélyezett minden beadandóval, aki addig nem mutat be értékelhető programot, az nem jogosult gyakorlati jegyre.
Amennyiben a hallgató a bemutatáskor nem tudja megvédeni a beadandóját, úgy az nem teljesítettnek minősül, és a gyakorlati jegy megtagadásra kerül.


A dokumentációval szemben támasztott követelmények:
A dokumentációnak jól áttekinthetőnek, megfelelően formázottnak kell lennie, tartalmaznia kell a feladatot, a feladat elemzését, spacifikációját, valamint az egyes feladatcsoportokban megszabott tartalmat.
A dokumentációt elektronikusan PDF formátumban kell leadni.


A programmal szemben támasztott követelmények:
Minden beadandóhoz meghatározott követelmények társulnak, emelett minden korábbi beadandó követeményeit is teljesíteni kell.
Mindenkori követelmény az áttekinthető, jól tagolt kód, a megfelelő kommentelés, valamint a megfelelő futási segédszövegek, ahogy az a mintaprogramokban is látható. A kódnak meg kell felelnie a dokumentációban prezentált absztrakt programnak.
A programok elkészítéséhez csak a C++ standard könyvtári elemei használhatóak, további kiegészítések nem. Minden programnak képesnek kell lennie az adatok billentyűzetről, valamint fájlból történő fogadására is, amely opciókból futás közben választhatunk. Biztosítani kell a program újrafuttatását ciklussal, és tagolását függvények segítségével.


0) Visszavezetéssel előállított programok

  • Követelmények: A programozási tételeket az előadáson látott formában kell implementálni. Tömbként a std::vector adatszerkezetet kell használni. Fájlból olvasott bemenő adatok esetén az adatokat írja ki a konzolablakba. A bemenő adatok helyességét ellenőrizni kell.
  • Dokumentáció: A dokumentáció tartalmazza az alkalmazott függvények kapcsolódási szerkezetét, köztük zajló adatforgalmat valamint a leírásukat (megoldott részfeladat, bemenő adatok, kimenő adatok, tevékenység).
  • Minta dokumentáció
  • Minta program
  • Feladatok



1) Beágyazott tételekkel tervezett programok

  • Követelmények: Váljon ketté a függvények deklarációja és definíciója, a függvények kerüljenek külön modulokba. Alkalmazzon érték szerinti és referencia szerinti paraméter átadást is. Fájlból történő beolvasás esetén a fájlnevet lehessen megadni a programindításkor argumentumként.
  • Dokumentáció: A dokumentáció tartalmazza az alkalmazott függvények kapcsolódási szerkezetét, köztük zajló adatforgalmat valamint a leírásukat (megoldott részfeladat, bemenő adatok, kimenő adatok, tevékenység), a modulokra bontott program vázát és a tesztelési esetek listáját.
  • Minta dokumentáció
  • Minta program
  • Feladatok



2) Felhasználói típus megvalósítása

  • Követelmények: A felhasználói típusokat osztályok definiálásával, több önálló fordítási egységre való felbontással, kivételkezeléssel kell megvalósítani. Ha a feladat önmagában csak egy típus megvalósításából áll, akkor célszerű egy olyan menüt felajánló főprogramot készíteni, amely segítségével kipróbálható az osztály összes szolgáltatása (létrehozható több objektum, végrehajthatóak rájuk az osztály metódusai és barát függvényei).
  • Dokumentáció: A dokumentáció tartalmazza a felhasználói típus(ok) leírását (típusértékek, műveletek, reprezentáció, típusműveleteket implementáló algoritmusok), az osztály metódusainak leírását (megoldott részfeladat, bemenő adatok, kimenő adatok, tevékenység), valamint a modulokra bontott program vázát.
  • Minta dokumentáció
  • Minta program
  • Feladatok
 
ELTE IK PROG
 › Tematika
 › Gyakorlati anyagok
 › Feladatok
 › Zárthelyik
 › Hivatkozások
 
   
 
ELTE ELTE IK