Giachetta Roberto honlapja
Hírek Oktatás Kutatás
 
ELTE IK
 › Szoftvertechnológia
 › Eseményvezérelt alkalmazások
   fejlesztése I
 › Eseményvezérelt alkalmazások
   fejlesztése II
 › Webes alkalmazások fejlesztése
 › Komponens alapú
   szoftverfejlesztés
 › Szoftverfejlesztés a gyakorlatban
 › Algoritmusok alkalmazásai labor
 › Térinformatikai és távérzékelési
   alkalmazások fejlesztése
ELTE TTK
 › Alkalmazott modul: Programozás
ELTE IK TAF
 

A félév során a csoportnak egy közös projektfeladatot kell megvalósítania a megfelelő szoftvertechnológiai folyamatok és technikák alkalmazásával.

 

Projektmenedzsment:

  • A projektet összehangoltan, a projektportálon keresztül kell vezetni, beleértve a fejlesztői dokumentációt, a kódot verziókövető tárhely segítségével, valamint a hibakövetést.
  • A projekt több komponensből tevődik össze, és minden komponenst külön fejlesztőcsapat fog lefejleszteni, miközben egymással is összehangolják a munkát. A fejlesztőcsapatokat külön vezető fejlesztő menedzseli, akinek rendszeresen kell egyeztetnie a projektvezetővel.
  • A fejlesztőcsapat tagjai a vezető fejlesztő által meghatározott programegységeket kell, hogy elkészítsék, beleértve a fejlesztés, dokumentálás, valamint tesztelés fázisát is, továbbá a programegységeket a fejlesztőcsapat más tagjának is le kell tesztelnie.
  • A fejlesztői dokumentációban pontosan kell vezetni a programegység felépítését (UML komponens-, csomag-, és osztálydiagrammal), az által nyújtott szolgáltatásokat (UML felhasználói esetek diagrammal), esetlegesen a működési elvét (UML szekvencia- és állapotdiagrammal). A dokumentációnak folyamatosan kell követnie a fejlesztés folyamatát.
  • Az implementáció során törekedni kell a feladatot végrehajtó, funcionálisan teljes és helyes programrész elkészítésére. A programszerkezet feleljen meg a dokumentációban leírtaknak. A programkód legyen öndokumentáló, átlátható, jól kommentelt.


Értékelés:

A hallgatók teljesítménye a félév végén egyénileg kerül elbírálásra az elvégzett tevékenységek mennyisége és minősége szerint. Elsődleges szempont a folyamatos, megbízható munkavégzés, az elvállalt feladatok (tervezés, fejlesztés, tesztelés) megfelelő teljesítése.

 
ELTE IK TAF
 › Tematika
 › Gyakorlati anyagok
 › Feladatok
 › Hivatkozások
 
   
 
ELTE ELTE IK